تبلیغات
عطر ظهور - وهابیت،دشمن اصلی امام زمان(عج)

عطر ظهور

اللهم عجل لولیک الفرج

وهابیت،دشمن اصلی امام زمان(عج)
عثمان بن محمد بن حمد بن عبدالله بن صالح بن محمد الخمیس ناصری تمیمی که نسبش به قبیلة نواصر  از نسل مسور بن عمر بن عباد ابن حُصین تمیمی آخرین امیر سنی كویتی قبیلة بنی تمیم می رسد. وی متولد 16ژانویه 1956 در کویت است و در دانشگاه اسلامی محمد بن سعود ریاض درس خوانده است.

اصلی ترین تخصص و فعالیت او هم مناظره با شیعیان در فضاهای مختلف و بخصوص برنامه های ماهواره ای و اینترنت است و از همین رو او را شیر(؟!!) وهابیان می خوانند. او یکی از چهار مدافع جدی جریان وهابیت (عثمان الخمیس, عدنان العرعور, عبد الرحمن الدمشقیة و د. عبد الرحیم البلوشی (ملقب بأبی المنتصر بلوشی)) است.
عثمان خمیس در لابه لای مناظرات و صحبتهای خود علیه شیعه اتهامات مختلفی را مطرح کرده و بی خبران را نیز بر ضد شیعه می شوراند. در اینجا برخی از موارد از ادعاهای باطل او را با هم مرور می کنیم. پیش از آن یادآور می شود مشهورترین شخصیتهای شیعی که پاسخ شبهات او را داده اند عبارتند از:

  • آیت الله العظمی جوادی آملی که علاوه بر جلسات مختلف کلاسها و سخنرانیهای خود به تالیف آثاری چند در رد او پرداخته اند. ظاهرا کتاب مهم و ارزنده امام مهدی علیه السلام موجود موعود این مرجع پرکار و توانای شیعه در رد کتاب عحیب ترین دروغ تاریخ این وهابی کویتی نوشته و منتشر شده است.

علامه علی کورانی: ایشان علاوه بر انجام مناظرات و سخنرانی در عرصه اینترنت و برنامه های ماهواره به تالیف آثاری در پاسخ به شبهات او اقدام کرده اند که از جمله آثار منتشر شده ایشان در این راستا می توان به مجموعه مفصل و چند جلدی شبهات و ردود(پاسخ به شبهات) ایشان اشاره کرد. جالب است بدانیم پاسخهای علامه کورانی برای مریدان همیس چنان دردناک بوده که در سایتها و وبلاگهای خود از این محقق فعال و خادم واقعی امام عصر علیه السلام با تعبیر زندیق یاد می کنند.

از جمله شبهات و اتهامات او به شیعه می توان به این موارد اشاره کرد:
اعتقاد شیعه به تحریف قرآنوی به استناد چند روایت انگشت شمار ضعیف و جعلی در منابع شیعه همه شیعیان را متهم می کند که به تحریف قرآن باور دارند! این مفتی کویتی که فراموش کرده قرآن شیعیان همان قرآنیست که در عربستان و مصر و سوریه و لبنان منتشر می شود به نقل از ابن نیمیه بزرگ وهابیان می نویسد:
«این از عقائد ثابت امامیه است كه قرآن موجود هم بسیاری از آیاتش حذف شده و هم اینكه بسیاری از آیات بر آن اضافه شده است و در واقع این كتاب موجود در بین مسلمانان آن قرآن منزَل بر پیغمبر نیست .»

حال آنکه شیخ صدوق (متوفای380هـ ) در شرح باب حادی‌عشر ، ص93 می‌گوید :

قرآنی كه خدا بر پیغمبرش نازل كرده همین قرآن در اختیار مردم است ...
شیخ مفید (متوفای413هـ ) در كتاب اوائل المقالات ، ص54 تا56 می‌گوید :
هیچ كلمه و آیه و سوره‌ای از قرآن كم نشده است ؛ بله ، ما معتقدیم آنچه كه در قرآن امیرالمؤمنین بوده حذف شده كه عبارت بودند از مطالبی كه حضرت حقیقت تأویل و تفسیر آیات را بیان فرموده بود كه مربوط به خود آیات نمی‌شد .
 خرافه بودن انتظار و اعتقاد به امام زمان علیه السلام

خمیس در ادعایی عجیب ضمن قبول و اعتراف به احادیث متواتر امامان دوازده جانشین رسول خدا صلی الله علیه و آله،  ائمه دوازده گانه را ابوبكر، عمر ،عثمان، علی ، معاویه، یزید، مروان بن حكم، عبدالملك بن مروان و دوازدهمین امام مهدی بیان می کند. وی معتقد است اكثر ائمه اموی هستند.
خمیس موضوع ولادت امام زمان علیه السلام، مادر ایشان سلام الله علیها و انتظار را ضمن چند کتاب و سخنرانی و برنامه های متعدد تلویزیونی و... بزرگترین دروغ و خرافه تاریخ خوانده و شیعیان را به سبب باور به ایشان به سخره می گیرد. 
رجعت
هرچند موضوع رجعت به صراحت در قرآن کریم آمده ولی شیعیان از این بابت مورد تمسخر عثمان خمیس هستند.

در سوره كهف ، آیه47 می‌فرماید : وَ حَشَرناهُم فَلَن ‌نغادِر منهم أحداً یعنی روز قیامت تمام مردم را محشور می‌كنیم و یك نفر را هم جای نمی‌گذاریم

تحریف تاریخ و نفی فضائل اهل بیت علیهم السلام

عثمان الخمیس در برنامه خود در "شبکه ماهواره‏ای الصفا" به حدیث جعلی «نحن معاشر الانبیاء لانورّث ، ما ترکناه صدقة» استناد کرده و فدک را حق حضرت فاطمه زهرا ـ علیها السلام ـ ندانست.
در پاسخ به این اظهارات بی‏پایه، مفسّر و متأله بزرگ معاصر، آیت‏الله عبدالله جوادی آملی با توضیح خطبه فدکیه حضرت زهرا و نیز وداع امیرالمؤمنین علی ـ علیهما السلام ـ با ایشان، به ایراد پاسخ پرداختند که در ضمن آن بر مظلومیت آن حضرت اشک ریختند. متن این مطلب را در سایت معظم له می توانید مطالعه نمایید.

سایتها و مجموعه های وهابی نیز این روزها جمله ای را منتشر کرده اند که متاسفانه به سبب ضعف مطالعات تاریخی عامه مردم، در ایام عزاداری سیدالشهدا علیه السلام به عنوان پیامکی عاشورایی بین مردم ما دست به دست می چرخد:  «منتظران بهوش حسین را منتظرانش کشتند»
غافل از اینکه میان منتظر و مدعی و دعوت کننده حالی به حالی از زمین تا آسمان فرق است. با مطالعه آثار متعدد تاریخی از منابع اهل سنت و شیعه به خوبی می توان دریافت که روز عاشورا تمام شیعیان یا در سپاه امام حسین علیه السلام بودند یا در زندان یزیدیان و بقیه مردم کوفه عثمانی مذهب بودند و در مقام مقایسه رهبری امام حسین علیه السلام را بهتر از یزید می دانستند. در میان اینان یهودی و خوارج و ناصبیها هم کم نبودند.
 به اینها اضافه کنید این مطلب را که ما همین الان به همه باورمندان شیعه به امام زمان علیه السلام منتظر نمی گوییم و مقام منتظران را مقام بالایی می دانیم که بهترین و نابترین و خالصترین شیعیان تاریخ را منتظر می خوانیم. حال جا دارد از خود بپرسیم آیا واقعا «حسین علیه السلام را منتظرانش کشتند»؟!!! یا اینکه صرفا جمعی مدعی غیر معتقد به ایشان؟

 


طبقه بندی: مذهبی، دشمن شناسی،
[ سه شنبه 3 دی 1392 ] [ 11:30 ب.ظ ] [ سعید آصفی ] [ منتظر() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار